Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

11 marca odbył I etap na szczeblu lokalnym XXVI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego inicjatorem jest Fundacja „Świat na Tak” z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wspaniali to wolontariusze, którzy budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania. Praca na rzecz innym nie jest obca prudnickiej młodzieży.

Do konkursu zgłosiło się 9 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Prudnickiego. Wszyscy spełnili warunki regulaminu konkursu i zakwalifikowali się do przesłuchań konkursowych. Są to:

1. Kamila Mulik – ZSO Nr 1 w Prudniku
2. Nikola Mudry – ZSO Nr 1 w Prudniku
3. Jakub Otte – ZSO Nr 1 w Prudniku
4. Paweł Korniejczuk – ZSR w Prudniku
5. Monika Bolibrzuch – ZSR w Prudniku
6. Karolina Łaszczak – ZSR w Prudniku
7. Armin Piela – ZS w Głogówku
8. Angelika Bolibrzuch – ZSP w Moszczance
9. Maja Buczek – ZPS w Lubrzy.

Lokalny komitet organizacyjny Konkursu powołał jury konkursu w składzie:
1. Przewodnicząca – Anna Wojtczak
2. Członek – Marzanna Zawadzka-Ciępka
3. Członek – Anna Gattnar
4. Członek – Renata Hamada
5. Członek – Bożena Sajewicz
6. Członek – Dorota Partyczna.

Jury po wnikliwej analizie wyłoniło w kategorii „Ósemka” OŚMIU WSPANIAŁYCH, z tego trzech otrzymało miano laureata i pięciu wyróżniono. Przyznano także wyróżnienie w kategorii „Ósemeczka”. Wyniki zostaną przedstawione podczas uroczystego podsumowania V Prudnickiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.